Petra Majdić – osiągnięcia

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Petra Majdić- słoweńska biegaczka narciarska; kolejna rywalka Justyny Kowalczyk. Sprint jest jej konikiem- uwielbia go i radzi sobie w nim jak najlepiej. W Vancouver zdobyła brąz olimpijski oraz była dwukrotna medalistką mistrzostw świata właśnie w tym, co lubi najbardziej, czyli w sprincie. Swój pierwszy medal zdobyła w 2010 roku – uplanowała się na 3 pozycji zaraz za Justyną Kowalczyk i Marit Bjorgen. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że na treningu, Majdić upadła, złamała sobie żebra i przebiła opłucną. Jednak jest to jedna z bardzo silnych i mocnych zawodniczek, dlatego się nie poddała i wzięła udział w zawodach.

Jej osiągnięcia:

W 09/10zajęła 3 miejsce w kwalifikacji generalnej pucharu świata; w 08/09- 2 miejsce; 07/08-5 miejsce;
W 2010 roku ogłosiła ona zakończenie swojej kariery zawodowej- pożegnała się z biegami.
Może nie jest aż tak bardzo utytułowana, jak jej rodaczka marit Bjorgen, ale ma na swoim koncie kilka osiągnięć i chęć dążenia za wszelką cenę do osiągnięcia wymarzonego celu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!